Piec na pizzę


Pizza wypiekana jest w specjalnym piecu. Każda pizzeria musi posiadać takie urządzenie gastronomiczne. Piece do pizzy kupuje się, aby służyły przez długi okres czasu, dlatego też najlepiej inwestować w sprzęt dobrej jakości i marki. Poza samą jakością tego urządzenia, ważna jest też odpowiednia dbałość o nie - to również przyczynia się do dłuższego użytkowania.

Poza tym odpowiednia dbałość o piec do wypiekania pizzy ma znaczenie dla smaku pizzy. Piec do pizzy musi być perfekcyjnie czysty wewnątrz, ponieważ jakiekolwiek nie usunięte pozostałości jedzenia mogą sprawić, że kolejna pieczona pizza np. przypali się. Co przekłada się na smak całej potrawy. Smak pizzy w bardzo dużym stopniu zależy właśnie od pieca, w jakim jest wypiekana. Wybór pieca do pizzy nie jest prosty, asortyment tych urządzeń jest bardzo duży. Można kupić piec jednokomorowy, albo taki, który ma więcej komór, co pozwoli na przygotowanie kilku pizz w jednym czasie.
 
Dobrym rozwiązaniem jest także piec konwekcyjno parowy, który pozwala na sprawniejsze przygotowywanie nie tylko pizzy, ale i szeregu innych potraw. Tego typu piece znajdziemy w ofercie firmy STALGAST dostepnej na stronie https://stalgast.com/wyposazenie-pizzerii/piece-do-pizzy