Jak wybrać sprzęt AGD do kuchni?


Wybór sprzętu AGD do mieszkania nie musi być katorgą - może być to wspaniała przygoda. Możliwości jest wiele, a to na jakie urządzenia i ich funkcjonalności się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od naszych osobistych upodobań. Nie mniej jednak warto szukać takich urządzeń, które będą zarazem ciekawe wizualnie, funkcjonalne, jak i energooszczędne.

Bardzo często pierwsza do kuchni kupowana jest płyta grzewcza oraz piekarnik.

Można w tym zakresie zdecydować się na sprzęt wolnostojący (preferowany w kuchniach klasycznych), jak i do zabudowy (wybierany najczęściej do kuchni nowoczesnych). Wśród płyt grzewczych najbardziej popularne są te, które mają cztery palniki. Mogą to być przedmioty gazowe oraz elektryczne - zastosowanie ma tu indukcja oraz ceramika. Bardzo popularne są tzw. płyty "gaz na szkle" - w Salonie AGD Meblon w Rzeszowie stanowią one niekwestionowany bestseller. Również piekarnik może być tradycyjny gazowy, albo elektryczny. Przychodzi też czas na zakup lodówki i tutaj już trzeba przemyśleć użyteczność sprzętu. Jeśli będzie to lodówka dla jednej osoby - zdecydowanie nie musi ona być duża. Jeśli jednak szukamy urządzenia z którego korzystała będzie cała rodzina - warto pomyśleć o pojemnej lodówce połączonej z zamrażarką.

W stylowej kuchni przyda się też kuchenka mikrofalowa.

Obecne mikrofalówki potrafią znacznie więcej niż tylko odgrzać potrawę - nierzadko pełnią funkcję mini piekarnika. Sprzętem AGD, który bywa nieco zapomniany jest okap. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z jego możliwości i zalet, a są one zdecydowanie niemałe. Okap przede wszystkim ogranicza osadzanie się oparów z gotowania na pozostałych sprzętach i meblach. Eliminuje też nieprzyjemne zapachy. Najczęściej okapy mogą pracować w dwóch trybach - jako wyciąg i pochłaniacz. W blokach dopuszczalna jest jednak tylko funkcja pochłaniacza z zastosowaniem filtrów węglowych. W domach prywatnych natomiast istnieje możliwość, by zastosować okap pracujący w trybie wyciągu. W tym przypadku zanieczyszczone powietrze usuwane jest na zewnątrz.